Java e shtatë në Premier Ligën Angleze mbyllet me derbin e madh mes Manchester United dhe Arsenalit.

Manchester United do të tentojë të rikthehet tek fitorja pas humbjes javën e kaluar në Premier Ligë nga West Hami me rezultat 2:0, ndërsa Arsenali në këtë ndeshje hynë pas fitores ndaj Aston Villës me rezultat 3:2.

Në 5 ndeshjet e fundit në mes këtyre dy skuadrave, bilanc më të mirë ka Manchester United, skuadër e cila ka shënuar gjithsej 3 fitore, një herë këto dy skuadra janë ndarë baraz dhe Arsenali numëron gjithashtu vetëm një fitore ndaj “Djajve të Kuq”.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Formacionet e mundshme të të dyja skuadrave:

Man Utd (4-2-3-1): De Gea; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaë; McTominay, Pogba; Pereira, Lingard, James; Greenwood

Arsenal (4-1-2-1-2): Leno, Chambers, Sokratis, David Luiz, Tierney; Xhaka, Guendouzi, Willock; Cebellos; Aubameyang, Pepe

Ndeshja mes Manchester United dhe Arsenalit fillon nga ora 21:00. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!