Janë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në mes të Manchester Cityt dhe Crystal Palaces.

Ky takim do të zhvillohet në kuadër të javës së 23-të në Ligën Premier, derisa do të fillojë në ora 16:00 në Etihad Stadium.

Për këtë takim, Pep Guardiola do të jetë pa lojtarët si, Aymeric Laporte dhe Leroy Sanen, që janë të lënduar.

Ju pëlqen!

Në anën tjetër, Shqiponjat nuk mund të llogarisin në lojtartë si, Max Meyer, Milivojevic, Mamadou Sakho, Johan Schlupp dhe Andreë Townsend, që janë të lënduar.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Cancelo, Stones, Fernandinho, Mendy, Gundogan, Silva (C), De Bruyne, Bernardo, Sterling, Aguero.

Formacioni startues i Crystal Palaces: Guaita, Kelly, Cahill, Tomkins, Riedewald, McArthur, McCarthy, Kouyate, Zaha, Ayew, Tosun. 


Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.