Dogana e Kosovës me njësitë e saj antikontrabandë, kanë gjetur dhe sekuestruar 7 kilogramë drogë të fshehur në një makinë në doganën e Vërmicës. Droga kishte kaluar lehtësisht doganën e Morinit, por nuk e kaluar dot pikën kufitare të Kosovë.

Pas perfundimit të kontrollit policor, sasia e saktë dhe rasti do ti dorëzohet Policisë së Kosoves për hetime te metejshme.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!