MekuliPress ju sjellë pjesëz nga fjalimi i sotëm i Kryeministrit të Kosovës Albin Kurti. Lexojeni tekstin dhe ushqehuni me artin e të shkruart dhe me dinjitetitn e një politikani:

“Atyre që njohin dhe respektojnë vendin tonë ne u themi se do të fuqizojmë bashkëpunimin dhe partneritetin, atyre që hezitojnë të na njohin ne u themi se do të punojmë që të fitojmë njohjen dhe respektin tuaj, atyre që mohojnë të drejtën tonë dhe që synojnë të na pushojnë nga jashtë e të na ndajnë përbrenda unë u them që ë ka një kryeministër të ri dhe koha kur interesat e personave ishin mbi interesat e shtetit kanë mbaruar, është vend i pavarur dhe sovran kjo është premisa e çdo dialogu e epilogu e çdo marrëveshje. “

Lexo po ashtu:  Tenisti Djokovic shfaq shpirtin e tij nacionalist – këndon përsëri për Kosovën “Oj Kosovo, Kosovo”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!