Në ndeshjet e xhiros së 33-të, Dusseldorf nuk ka arritur të marrë më shumë se një barazim 1:1 në shtëpi kundër Ausburg, shkruan lajmi.net.

Valon Berisha që u paraqit për 80 minuta në këtë ndeshje, asistoi te goli i Fortunas, që u shënua nga Hennings në minutën e 85’.

Në anën tjetër, Milot Rashica qëndroi për 90 minuta në bankinë në humbjen 3:1 të Werderit në udhëtim te Mainz.

Ju pëlqen!

Pas 33 xhirosh, Fortuna me 30 pikë renditet në vendin e 16-të, që njihet si zona e Play Off, ndërsa Werder Bremen me 28 pikë, në vendin e 17-të, pozitë kjo që dërgon direkt në Bundesliga 2.

Në xhiron e ardhshme, e cila është edhe e fundit, Fortuna udhëton te Union Berlin, ndërsa Werderi në shtëpi pret skuadrën e Koln.

Lexo po ashtu:  Dyshim për pjesëmarrje në baste: Trippier hetohet nga FA
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!