Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev tha se me liderin e BDI-së, Ali Ahmeti kanë arritur marrëveshje për formimin e koalicionit për formimin e qeverisë së re. Zaev tha se ai do ta udhëheq qeverinë për katër vitet e ardhshme.

Zaev tha se marrëveshja e arritur mes dy liderëve do të duhet të kalojë edhe në kryesitë e partisë.

Zaev gjatë prezantimit të tij bëri të ditur edhe pikat në të cilat do të bazohet qeveria e re.

Ju pëlqen!

“Së bashku vendosën që lufta kundër KOVID_19 duhet të mbetet prioritet i parë kryesorë në sistemin shëndetësorë. Do të shfuqizohet qeveria e Përzhinos. Do të punohet në reformat e kërkuara nga BE”, tha Zaev.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!