Lotët e mia

Lotët e mia, të pastra, të dendura, rrëshkitën,
Në fëmijërinë time idilike dhe engjëllore,
Në rininë time qesharake dhe arrogante,
Në burrërinë e moshës sime, mosha e humbjeve,
Lotët e mi, të pastër, të dendur, rrëshkitën.

Adam Mickiewicz
Zaosie, Polonia 24/12/1798

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!