Lojtari më i gjatë në historinë e NBA është sudanezi Manute Bol, 2 metra e 31 cm dhe peshonte vetëm 90 kg.
Ai është po ashtu i vetmi lojtar qe ka vrarë një luan me shtize, dhe ka blerë 80 lope per gruan e tij, qe t’i tregonte se sa e dashuronte.MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress


Lexo po ashtu:  Suarez zbulon kartat e Barcelonës: “I lumtur që duan të marrin Lautaro”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!