Mijëra qytetarë nga anembanë Kosova u bënë sot pjesë e Marshit për Drejtësi për ish-krerët e UÇK-së.

Nga platforma Liria ka Emër të cilë ishin edhe organizatorët e këtij marshi, kanë thënë se ishin rreth 100 mijë pjesëmarrës.

Të njëjtit janë shprehur falënderues për pjesëmarrësit.

Ju pëlqen!

”Të duam Kosovë
Faleminderit rreth 100.000 qytetarëve që marshuam së bashku për drejtësi për çlirimtarët tanë.
Zemra plot.
UÇK na bashkon”, thuhet në reagimin e tyre.

Lexo po ashtu:  Të shtëna me armë afër pikës së kontrollit të policisë në Zveçan
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!