Marcello Lippi, ish-trajneri i Italisë kampione e Botës në 2006-ën, ka folur në lidhje me luftën për titull në Serinë A.

Shikoj Juventus-in akoma favorite, por diferencat janë zvogëluar shumë Mes të tjerave që ndjekin është edhe Atalanta. Champions? Nuk është një pnegesë, por e kundërta, është një grup që entuziazmohet kur bën gjëra të rëndësishme. Arritën deri në gjysmëfinale dhe vetëm një goditje fati ka ndihmuar PSG-në të kualifikohet, ka thënë Lippi për Gazzetta dello Sport.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!