Grupi “Kosova atdheu ynë” ka mbajtur sot një aktivitet në qytetin e Lipjanit për të kundërshtuar ndarjen e Kosovës.

Aktivistët vendosën parulla për situatën politike dhe sociale në vend në sheshin “Adem Jashari” në qytet. Ata bënë thirrje edhe për tubim të qytetarëve, por nuk pati të interesuar.

Ndërkaq, përfaqësuesi i grupit, Shaip Jashari, ka folur edhe para të pranishmëve.

Ju pëlqen!

“Ky është zëri i qytetarëve dhe ajo çfarë i preokupon ata”, tha ai. /MekuliPress.com/Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress


Lexo po ashtu:  Paga të larta në Gjermani? Ja si qëndron e vërteta
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!