Lidhja e Shkrimtarëve e Kosovës, përmes një njoftimi për media bën me dije se nesër (e mërkurë) në orën 12:00, në bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogdani” në Prishtinë, hapet ekspozita e artistes dhe poeteshës Kaltrina Hoti.

Ekspozita mban titullin “Vrapo pas Diellit”, dhe hapet në kuadër të festivalit ndërkombëtar të poezisë “Drini poetik”, që mbahet më 9 e 10 qershor për të dhjetën herë me radhë, në shenjë të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, në Prishtinë, Prizren e Kukës, në bashkëpunim me Shoqatën e Shkrimtarëve dhe të Artistëve të Kukësit.

Sipas njoftimit për media, Kaltrina Hoti “ka pasur disa ekspozita në Amerikë, piktura moderne me ton kombëtar, të cilat janë ndjekur me interesim nga vizitorët”.

Ju pëlqen!

Ajo po ashtu ka botuar edhe disa vepra letrare, kryesisht poetike.

Ekspozita do të jetë e hapur deri më 11 qershor.  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!