Shumica e librave shkencorë, madje edhe ato të shkruara mirë, duken pak a shumë si libra shkollorë, por fizikani, kozmologu dhe shkrimtari i njohur anglez Stephen Hawking arrin të kthejë disa nga pyetjet më të thella të botës – Si filloi universi?

Çfarë ndodh në fund? — në një lexim tërheqës, tek libri i tij “Një histori të shkurtër të kohës”. Një udhëzues modern i fizikës për lexuesit e përgjithshëm, ky libër arrin të bëjë elementët më misteriozë të universit, vrimat e zeza dhe kuarkët, mbretërorë, të lehtë dhe tërësisht të kuptueshëm dhe arritshëm për këdo.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!