Parlamenti Evropian ka dhënë sot vendimin pozitiv, duke miratuar propozimin për liberalizimin e vizave. Në njoftimin e saj, partia e kryeministrit Kurti ka vlerësuar se puna e Qeverisë Kuti e ka zhbllokuar këtë proces.

Puna e qeverisë Kurti është vlerësuar edhe nga ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, i cili liberalizimin e vizave për Kosovën e quajti rezultat të mirë falë qeverisjes aktuale.

Ju pëlqen!

Ai madje tha se ishte presidenti francez Macron ai që njoftoi marrëveshjen verën e kaluar

Postimi i plotë i Ambasadorit:
Rezultat shumë i mirë për qytetarët e Kosovës falë masave të marra nga qeveria e Kosovës.

Pikërisht në bazë të kësaj pune PR Macron njoftoi marrëveshjen tonë verën e kaluar.

Lexo po ashtu:  U desh reagimi i gjerë i qytetarëve, të majtë e të djathtë, nga gjithë Shqipëria, që të fillonin të lëviznin shushunjat e politikës.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!