-Lexo, lexo, lexo gjithçka – klasik, bashkëkohor, romanca, libra limonadë. Lexo! E sigurt është që do përthithësh gjithçka. Më pas, nëse dëshiron, shkruaj. Nëse është një shkrim i mirë do ta kuptosh, nëse jo hidhe, nga dritarja.
(William Faulkner)

Lexo po ashtu:  Kryeministri: Reciprocitet të plotë me Serbinë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!