Çfarë ju pret gjatë shtatë ditëve të ardhshme në punë dhe në dashuri, a do të kaloni mirë me familjarët, si do t’ju shërbejë shëndeti dhe a do të bëni investime?

Lexoni horoskopin e përgatitur dhe shfrytëzojeni javën e cila është para jush në mënyrën më të mirë të mundshme.

DASHI (21.03 – 20.04)

Ju pëlqen!

Karriera: Dëshira juaj e madhe për të ndërmarrë veprime këtë herë do të jetë e vrullshme. Sidoqoftë, do të ketë shumë detaje që do t’ju duhet të kontrolloni në fillim. Kjo do t’ju ngadalësojë pak, por edhe do t’ju lodhë. Kontrolloni pikat tuaja të forta dhe organizoni punën tuaj më mirë.

Shëndeti: Ushtroni joga ose meditoni.

Dashuria: Ju do ta përqendroni energjinë tuaj në arritjen e qëllimeve tuaja. Partneri do befasohet këndshëm. Ata që janë ende vetëm do të kërkojnë dashuri serioze, duke besuar se mund ta gjejnë shumë shpejt.

DEMI (21.04 – 21.05)

Karriera: Do të punoni pa presion, por me efikasitet të madh. Do të jeni të zellshëm dhe të gatshëm të përkrahni kolegët në punë kurdo që do të kenë nevojë. Disa kolegë do t’ju befasojnë, sepse nuk janë mësuar t’u jeni në një gatishmëri të tillë. Thjesht, vazhdoni përpara.

Shëndeti: Kënaquni me sportin dhe jetën.

Dashuria: Në marrëdhëniet personale dhe çështja e marrëdhënieve reciproke do të bëhen gjithnjë e më të rëndësishme për ju, kjo është ajo që do t’ju çojë një hap përpara. Disa do të planifikojnë për fillimin e një jete të përbashkët si çift. Do të ketë edhe nga ata që do të rifreskojnë marrëdhënien e tyre dhe sigurisht do të heqin dorë nga ankesat.

BINJAKËT (22.05 – 21.06)

Karriera: Eprorët tuaj jo vetëm që po e rrisin presionin mbi ju, por edhe po ju provokojnë. Është më mirë t’i respektoni rregullat e punës dhe t’i zbatoni ato në mënyrë rigoroze. Nëse kjo nuk funksionon, mos filloni të grindeni, sepse në situatën aktuale nuk do të jeni ju fitimtari. Mos u ngutni, është mirë të prisni pak.

Shëndeti: Relaksimi i përditshëm është i domosdoshëm.

Dashuria: Ata që janë në marrëdhënie të qëndrueshme do të rinovojnë jetën e tyre erotike në mënyra të ndryshme. Ata që janë ende në kërkim të një shpirti binjak në joshje do të jenë shumë këmbëngulës dhe në fund do të kenë sukses.

GAFORRJA (22.06 – 22.07)

Karriera: Ju do ta imagjinoni veten në rolin e iniciatorit të gjërave. Shumica e kolegëve tuaj të punës do të vrapojnë ose do mbajnë bartin barrën kryesore të punës. Kolegët do të jenë të lumtur të mbështeten te ju. Një javë interesante është para jush në të cilën do të bëheni të vetëdijshëm për rolin dhe forcën tuaj.

Shëndeti: Kombinoni sportin dhe relaksin.

Dashuria: Para jush janë përvojat dhe tundimet që mund t’ju bëjnë shumë të respektuar si person. Do të ketë dyshime se si t’i afrohemi palës tjetër, por le të mos jetë qëllimi i vetëm juaji vetëm kënaqësia. Bëhuni ai që jeni dhe shiko në planin afatgjatë.

LUANI (23.07 – 22.08)

Karriera: Punonjësit në veprimtaritë e shërbimeve do të kenë shumë punë për të bërë, ndërsa të tjerët do të jenë të hapur për t’u ndihmuar të tjerëve. Disa do të dëshmojnë se janë këshilltarë të mirë dhe lehtë do t’i vënë në praktikë njohuritë e tyre. Keqkuptimet e vogla në komunikim do të jenë të përkohshme.

Shëndeti: Nervozizëm të herëpashershëm dhe shqetësime të vogla.

Dashuria: E dini shumë mirë që mund të bëni më shumë dhe më mirë, por nuk varet vetëm nga ju. Askush nuk është perfekt, kështu që as ai/ajo nuk është e personi juaj më i dashur. Mundohuni ta pranoni ashtu siç është dhe do të shihni që pa presione dhe kërkesa të panevojshme mund të jeni mjaft të lumtur.

VIRGJËRESHA (23.08.-22.09)

Karriera: Do ju mungojë energjia për të bërë gjithçka keni planifikuar, kështu që do të ndiheni të lodhur dhe nervozë. Puna duhet të përgatitet dhe të planifikohet më mirë. Vetëm kështu do të arrini sukses. Gjithashtu mos i komplikoni gjërat, kështu do të merrni gjithçka.

Shëndeti: Dilni në natyrë dhe së paku shëtitni në ajër të pastër.

Dashuria: Do të ndiheni sikur mund t’i lëvizni kodrat. Personi i dashur do t’ju mbështesë në gjithçka, ndërsa komunikimi mes jush do të përmirësohet. Shumica do të jenë të lumtur. Ata që janë ende vetëm duhet patjetër të dalin nga shtëpia. Do të kenë shoqëri të këndshme.

PESHORJA (23.09.-22.10)

Karriera: Ju po përballeni me sfida të reja që kërkojnë një qasje të zgjuar dhe të menduar mirë. Ju gjithashtu do të duhet të punoni gjithnjë e më shumë me kolegët, por shpesh duke krijuar ose pranuar kompromise. Mos e merrni këtë për të keq, sepse sa më shumë mendime që do të ketë aq më mirë do të jetë për ju.

Shëndeti: Gjeni pak qetësi vetëm për veten tuaj, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Dashuria e përditshme një ditë do t’ju duket si përrallë, ndërsa ditën tjetër do të dukeni të mërzitur. Ata që janë në marrëdhënie dashurie do të duhet të ekuilibrojnë më mirë dhe të kurojnë kujtesën e tyre, në mënyrë që të mos harrojnë që dje ishin më mirë.

AKREPI (23.10.- 22.11)

Karriera: Ju do të jeni në gjendje të mbështeteni në rezultatet tuaja të mëparshme pa ndonjë frikë. Disa do ta përdorin atë për të shkuar një hap më tej dhe do të ketë nga ata që do të jetojnë me lavdinë e vjetër. Është mirë të mos bini në gjumë, biznesi po përparon, dhe bashkë me të edhe ju.

Shëndeti: Siguroni vetes më shumë kohë për gjumë më të mirë.

Dashuria: Ndoshta do të distancoheni pak nga personi juaj i dashur. Ju nuk do ta merrni shumë seriozisht këtë ftohje, por gjithçka do ta kapërceni me humor dhe me një qëndrim pozitiv. Humori është gjithsesi i shëndetshëm, por gjithsesi bëni kujdes të mos e teproni me shaka në kurriz të personit të dashur.

SHIGJETARI (23.11.-12.12)

Karriera: Do t’ju duket se gjithçka mund ta bëni vetë. Megjithatë, përkrahja e të tjerëve do të jetë e dobishme. Përkrahjen do ta keni, por as që do të llogarisni në të. Pra, dallojeni atë në kohë dhe përfitoni nga ajo. Kur jeni të bashkuar do të arrini rezultate më të mira.

Shëndeti: Besoni për një të ardhme më të mirë.

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë do të bëhet më e qetë, më diskrete. Ata që janë në marrëdhënie dashurie do të jenë në vende krejt të zakonshme ku lëvizin çdo ditë, ndërsa mundësia e daljes në ngjarje argëtuese do të neglizhohet. Beqarët do flirtojnë me personin nga puna.

BRICJAPI (22.12 – 20.01)

Karriera: Hiqni qafe dilemat tuaja të mëdha që lindin kur gjërat nuk shkojnë ashtu siç keni parashikuar. Ndoshta gjithçka në të vërtetë rezulton më mirë sesa keni planifikuar. Punoni në fleksibilitetin dhe sinqeritetin tuaj.

Shëndeti: Flini më shumë gjumë dhe lejoni vetes më shumë kohë për të menduar.

Dashuria: Nevoja për intimitet te ju do të forcohet. Kjo është arsyeja pse shumica që tashmë kanë partner do të jenë të lumtur të tërhiqen në shtëpitë e tyre dhe të kënaqen së bashku në heshtje. Nuk do dilni shumë. Për beqarët, kjo do të thotë më shumë ëndërrim dhe më pak shoqërim dhe shanse për dashuri.

UJORI (21.01. – 19.02.)

Karriera: Ndërsa java kalon, gjithnjë e më shumë do ta kuptoni se ato tema të paprekshme ose të fshehura po bëhen gjithnjë e më të rëndësishme. Në fund të javës kjo do të bëhet aq e rëndësishme sa të mund t’i injoroni realitetet. Mos harroni të bëni punën tuaj.

Shëndeti: Mos e teproni me meditime.

Dashuria: Do të jeni të sigurt në ndjenjat tuaja dhe, pa marrë parasysh rrethanat e jashtme, nuk do lejoni që asgjë t’ju shmangë nga rruga e dashurisë. Pushtuesit do të fitojnë me shumë besim, ndërsa ata që janë në marrëdhënie dashurie do të inkurajojnë partnerin për të mbajtur një qëndrim pozitiv.

PESHQIT (20.02. – 20.03)

Karriera: Në fillim mund t’ju duket se njohuritë dhe profesionalizmi juaj nuk vlerësohen si duhet. Sidoqoftë, në pjesën e dytë të javës, do të bëheni gjithnjë e më të nevojshëm për ata me të cilët punoni. Mos mendoni shumë, vetëm punoni.

Shëndeti: Më mirë është të besoni sesa të dyshoni.

Dashuria: Dashurinë do ta gjeni në çdo hap dhe në çdo ditë. Nuk do të duhet ndonjë gjë e veçantë për ta realizuar. Mundësitë si kjo do t’ju zbusin. Sidoqoftë, herë pas here do të ketë kritika të papërshtatshme nga personi i dashur. Injorojini ato.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.