Ylli polak ka shënuar dy gola në ndeshjen që Bayern Munich po e fiton 3:1 ndaj Freiburg.

Lewandowski shënoi në minutat 24’ dhe 37’ të ndeshjes, shkruan lajmi.net.

Me këto dy gola, Lewanodwski numëron 33 gola këtë sezon në Bundsligë, duke u bërë lojtari i huaj me më së shumti gola në elitën e futbollit gjerman.

Ju pëlqen!

Lewandowski edhe këtë vit do të fitojë çmimin e golashënuesit më të mirë në Bundesligë, pasi ka shtatë gola më shumë se Timo Werner.

Lexo po ashtu:  Bundesliga, Bayerni luan “tenis” ndaj Frankfurtit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!