Për Robert Lewandowskin nuk do të ketë ekip tjetër në të ardhmen përveçse Bayern Munih. 

Sulmuesi polak do të ndjekë gjurmët e Robben për t’a mbyllur karrierën si profesionist në radhët e kampionëve të Gjermanisë. 

Bomberi 30-vjeçar që ka kontratë deri në vitin 2021 është në bisedime të avancuara për rinovimin e saj me 2 sezone të tjera çka do të thotë se do të varë këpucët në gozhdë me fanellën e Bayernit. 

Ju pëlqen!

Lewandowski prej 5 sezonesh vesh fanellën e bavarezëve dhe ofertat për të nuk mungojnë por duket se bomberi polak i ka refuzuar duke menduar vetëm për skuadrën aktuale.

Lexo po ashtu:  12 mln euro në sezon, Barcelona bind Martinez, provon të mbyll dhe çështjen Pjanic
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!