Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur fitoren në Leposaviq dhe në Mitrovicë të Veriut, në zgjedhjet lokale të mbajtura të dielën në veri të Kosovës.

Sipas VV-së, kandidati Lulzim Hetemi ka fituar mbi 70% të votave në Komunen e Leposaviqit.

Ndërsa, kandidati Erden Atiq ka fitar mbi 65% të votave në Komunen Veriore të Mitrovicës.

Lexo po ashtu:  ‘Errësira na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit’, Rama uron ditën e Flamurit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!