Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me krizën në Telekom, të cilës ndërmarrje i janë bllokuar xhirollogaritë nga përmbaruesi privat dhe sot i është marrë një pjesë e borxhit.

Përmes, një reagimi në faqen zyrtare në Facebook, Vevëvendosje thotë se ata që zhvatën, vodhën dhe shkatërruan ndërmarrjet publike po duan edhe t’i falimentojnë ato.

“Ata që zhvatën, vodhën dhe shkatërruan ndërmarrjet publike po duan edhe t’i falimentojnë ato. Ndërmarrjet që filluan pas 20 vitesh t’i kthehen publikut po tentohet të rikapen sërish dhe me nxitim. Klubi i Stërvjetruar Politik që po e heton fundin tenton të bëjë sa më shumë dëme në ndërmarrjet publike që mezi i kanë shpëtuar politikave të tyre të mbrapshta që u kanë shërbyer vetëm partive të tyre dhe jo qytetarëve. Ndërmarrjet publike duhet të ruhen dhe nuk guxojnë të shkatërrohen. Këta që për vete janë në fund nuk mund të shënojnë fundin e aseteve të shtetit e shoqërisë. Shteti nuk mund të rikapet, qytetarët kanë vendosur”, thuhet në reagimin e VV-së në Facebook.

Ju pëlqen!

Telekomi ka humbur arbitrazhin me ish-operatorin virtual Dardafone.net dhe duhet të paguajë mbi 26 milionë euro.

Lexo po ashtu:  Deklarohet Ambasada e Britanisë së Madhe: "Ne përshëndesim vendimin e Qeverisë në detyrë për hjeqjen e tarifave në mallrat nga Serbia dhe BH - Dialogu duhet të dërgojë në një marrëveshje gjithëpërfshirëse, përfundimtare, juridikisht detyruese, që respekton integritetin territorial"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!