Përdoruesit do të mund të vendosin një afat kohor për kyçjen e aplikacionit gjatë kohës që qëndron i papërdorur.

Facebook është duke testuar një opsion të ri për Messenger me të cilin përdoruesit mund të mbrojnë mesazhet e tyre nga sytë e njerëzve.

Kur është i aktivizuar ky opsion ju kërkon përdoruesve të verifikojnë identitetin e tyre përmes Face ID, Touch ID ose me fjalëkalim përpara se të kenë mundësi të shikojnë mesazhet edhe nëse telefoni është i shkyçur.

Ju pëlqen!

Përdoruesit do të mund të vendosin një afat kohor për kyçjen e aplikacionit gjatë kohës që qëndron i papërdorur.

Kompania aktualisht po teston opsionin me një numër të kufizuar përdoruesish të Messenger në iOS edhe pse gradualisht presim të bëhet i disponueshëm edhe në Android.

Është një funksion i ngjashëm me opsionet e sigurisë të aplikacioneve të tjera popullore të komunikimit si Singal i cili ka parë një rritje të paprecedent në ditët e fundit. Më në fund Facebook ka zgjedhur të sjellë më shumë siguri në Messenger pasi i enkriptoi bisedat sekrete.

Lexo po ashtu:  Zbulohet projekti i NASA për alienët
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!