Lëvizja Besa ka nisur të festoj në qendër të qytetit të Tetovës, pas shpalljes së fitores nga zyrtarët e kësaj partie, njofton Telegrafi Maqedoni.

“Edhe një herë e mbajtëm fjalën, gjithë së bashku. Ju’a kemi tha fytin. Ne jemi 1000 vota para BDI-së. I falemnderojmë tetovarët që së bashku e kemi mposhtur regjimin e zullumit. Kemi fituar në secilin vendvotim” ka thënë më herët Sadat Sulejmani, shef i shtabit zgjedhor të Besës.

Përndryshe nga selia e BDI-së në Tetovë, Ali Ahmeti tha se është i rëndësishëm procesi i zgjedhjeve dhe funksionimi i këshillit. Nga Alternativa kanë thënë se janë të kënaqur me rezultatin. Aleanca për shqiptarët ka thënë se e pranojnë humbjen kurse nga partitë maqedonase nuk ka ndonjë qëndrim.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.