Asambleja Kombëtare Letoneze ka miratuar njëzëri një ligj që lejon qytetarët vullnetarë të luftojnë për forcat ukrainase kundër barbarëve rus. Këtë lajm e shkroi Ministri i Jashtëm i Letonisë Edgars Rinkēvičs në Twitter, informon e pavarura kombëtare MekuliPress.

Letonia është ndër pesë vendet e NATO-s në kufi me Rusinë.

Ata kanë dorëzuar më parë në Ukrainë raketa kundërajrore portative të prodhimit amerikan të tipit Stinger.

Lexo po ashtu:  - Ata që votojnë nuk vendosin asgjë. Ata që i numërojnë vendosin gjithçka.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!