Legion 7i ofron grafikën GeForce RTX 2080 Super Max-Q nëse dikush kërkon më të mirën.

Lenovo ka vendosur të adoptojë me shpejtësi teknologjinë më të fundit prezantuar nga NVIDIA dhe Intel për laptopët e lojërave.

Kompania prezantoi Legion 5i dhe Legion 7i për të pasuar modelet Y540 dhe Y740. Ata janë ndër laptopët e parë që përdorin grafikat e reja të NVIDIA dhe teknologjinë Advanced Optimus e cil redukton konsumin e energjisë dhe rrit performancën sipas kërkesave të sistemit.

Ju pëlqen!

Legion 7i ofron grafikën GeForce RTX 2080 Super Max-Q nëse dikush kërkon më të mirën. Të dy sistemet kanë gjeneratën e 10-të të procesorëve Intel Core H.

Legion 5i do të ulë çmimet e laptopët të lojërave me kartat grafike GeForce RTX. Konkretisht ky sistem kushton 999 dollarë së bashku me grafikat RTX 2060.

Sesa Legion 7i me RTX 2080 Super Max-Q do të kushtojë kompania nuk dha detaje por një version RTX 2070 fillon nga 1,199 dollarë.

Lexo po ashtu:  “E fortë si vdekja”, fragmenti më prekës prej romanit të Guy de Moupassant
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!