Anësori i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani ka vazhduar shkëlqimin me gola dhe asistime tek skuadra e tij zvicerane, Sioni.

Sioni ka barazuar në shtëpi me Luzrenin me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Superligën e Zvicrës.

Vendimtar në këtë barazim të vendasve ishte ylli i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani.Lexo po ashtu:

Lenjani shpërthen me dy gola spektakolar në Zvicër

Lenjani shpërthen me dy gola spektakolar në Zvicër

Lenjani arriti të shënoj golin e parë të ndeshjes dhe pastaj edhe të asistojë tek goli i dytë i ekipit të tij.

Anësori nga Kosova ka arritur të shënojë pas vetëm 11 sekondave lojë për epërsinë e Sionit 1-0 duke barazuar një rekord të mbajtur në futbollin zviceran.View image on Twitter

View image on Twitter

FC Sion@FCSion

1′ GOOOOOOOOAL ! Lenjani ouvre le score après 11 secondes ! #SIONLUZ #HopSion54:01 PM – Apr 7, 2019See FC Sion’s other TweetsTwitter Ads info and privacy

Reprezentuesi i Shqipërisë ishte meriton edhe tek goli i barazimit 2-2 pasi në minutën e 64-të asistoi tek Roberts Uldrikis.

Tani Lenjani numëron gjashtë gola dhe gjashtë asistime deri më tani në Superligën e Zvicrës. /Telegrafi/
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Embedded video

Teleclub Sports Romandie@TeleclubSports

Il ne fallait pas arriver en retard à Tourbillon! Le FC Sion a ouvert le score contre Lucerne après 11 secondes de jeu seulement, grâce à son homme en forme du moment Ermir Lenjani, lors de la 28e journée de RSL.94:19 PM – Apr 7, 2019See Teleclub Sports Romandie’s other Tweets

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]