Krah medikamenteve dhe recetave të përshkruara nga mjekët, ekzistojnë forma të tjera alternative kurative për probleme të ndryshme shëndetësore!

Rregullimi i regjimit shëndetësor, lëngjet apo çajrat e ndryshëm kanë efekte shëruese në organizëm dhe gjithmonë e më shumë njerëzit po afrohen drejt metodave natyrale! Një ndër to është pirja e lëngut të kockave dhe Living do të listojë më poshtë përfitimet dhe vlerat e paçmueshme të tij.
Një gotë lëng kockash përmban 10 gram proteina ndër të cilat më i rëndësishmi, kolagjeni. 

Veç të tjerave, lëngu i kockave përban 2 aminoacide bazë për ndërtimin e indit lidhor, pa ato, trupi yne do te “thermohej”. Ndër të tjera ai permban gjithçka i duhet kockave tona, rruazave te gjakut, lekures dhe flokeve. Lengu i kockave eshte mjaft i ushqyeshem per femijet e vegjel per te forcuar aparatin e tyre tretes, nga ku fillon edhe imuniteti i tyre.
POR KUJDES sipas nutricionisteve keto veti i permban vetem lengu i mishit te bagetive te rritura ne menyre natyrale ne kullota te pastra.

Mishi i rritur me antibiotik dhe i ushqyer me drithra dhe bime me pesticide permban vetem kimikate!  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!