Milot Rashica dhe Leipzig thuhet të kenë mbyllur marrëveshjen.

Nicolo Schira, ekspert i merkatos italiane, raporton të jetë arritur marrëveshja mes Milot Rashicës dhe skuadrës së Leipzig, transmeton lajmi.net.

Skuadra gjermane ka mbyllur vetëm marrëveshjen personale me lojtarin kosovar.

Ju pëlqen!

Tani po punohet në drejtim të finalizimit të marrëveshjes me skuadrën, për kartonin e lojtarit.

Werder Bremene ka kërkuar 30 milionë euro për të liruar kartonin e yllit të Kosovës.

Lexo po ashtu:  Messi na habitë: Së shpejti në pension
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!