Manchester City ka marr një fitoren minimale 1-0 në udhëtim te Leicester City në takimin e vlefshëm për javën e 27-të në Ligën Premier. Ekipi i Pep Guardiolas ka arritur të marr një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme ndaj një rivali direkt sikurse Leicesteri.

Goli i vetëm në këtë fitore të Qytetarëve erdhi në minutën e 80-të dhe u shënua nga Gabriel Jesus.

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte asistuesi Riyad Mahrez, i cili u notua me 8.5.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Sergio Agueron që u vlerësua me notë 6.0.

Leicester City:

Man City:

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!