Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka postuar fotografinë e fëmijëve shqiptarë të familjes Jashari, në ditët e Epopesë së UÇK-së.

Rama ka përshkruar shkurt këtë fotografi ikonike shqiptare me fjalët: LEGJENDARËT, 25 vjetori i Epopesë së UÇK-së.

Lexo po ashtu:  Kuvendi i Shqipërisë miraton hapjen e plotë të dosjeve të ish-Sigurimi të Shtetit!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!