Lidhja Demokratike e Kosovës ka shpallur fitoren në Prishtinë. Kryetari i kësaj partie, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kjo parti ka fituar në Prishtinë dhe se Përparim Rama do të jetë kryetar i kryeqytetit.

Ai ka thënë se në bazë të të dhënave të konfirmuara, LDK-ja është fituese e zgjedhjeve.

Ai ka thënë se Rama është fitues.

Ju pëlqen!

Abdixhiku ka shpallur fitoren në Junik, Dragash, Fushë-Kosovë, Istog, dhe Viti.

Lexo po ashtu:  “Zoti të dhëntë bereqet n’tru”! Mos i humbisni këto thënie shkodrane
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!