Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës nga Kaçaniku, Sefedin Luzha, ka njoftuar se më nuk do të jetë anëtar i LDK-së, pas rrëzimit të Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti.

Luzha ka thënë se ai se, së bashku me 100 votues, nga ky moment do ta përkrahin fuqishëm kryeministrin Kurti.

Ai e ka vlerësuar qeverinë në detyrë, si më të mirën që nga paslufta.

Ju pëlqen!

Postimi i tij i plotë në Facebook, pa ndërhyrjen e redaksisë:

Të dashur miq, duke parë ndodhitë e fundit në politikë në kohët e fundit dhe veprimet e Lidhjes Demokratike të Kosoves kryesisht të Isa Mustafës dhe “korporates” së tij në lidhje me mocionin e fundit ndaj Qeverisë së Kosovës e cila qeveri ishte më e mira që nga paslufta, ne si një ndër familjet më të mëdha në komunën e Kacanikut me se paku 100 votues nga sot e tutje më nuk jemi anëtar të LDK-së, edhe pse në zgjedhjet e fundit perkrahëm Vjosa Osmanin për kryeministre e jo ata që rrahin gjoks në emer të LDK-së e që realisht janë kryekeput pjesë e klanit “Pronto”, andaj nga ky moment do ta perkrahim fuqishëm Kryeministrin e Kosoves, z. Albin Kurti.

Image
Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.