Largësia i dobëson dashuritë e vogla dhe i rrit ato të mëdhat, ashtu sikur se era që qiriun e fikë por zjarrin e ndezë edhe më shumë.

– François de La Rochefoucauld  /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Kim Mehmeti: "Dhe Lëvizja Vetëvendosje ka mundësinë të bëhet fytyra e mençurisë politike mbarëshqiptare, - të bëjë shtet të mirë për qytetarët, e jo për politikanët. "
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!