Largësia i dobëson dashuritë e vogla dhe i rrit ato të mëdhat, ashtu sikur se era që qiriun e fikë por zjarrin e ndezë edhe më shumë.

– François de La Rochefoucauld  /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!