Piktura: Taurika Hoxha
 

Lamtumirë vendi im!

Më fal se nuk bëra  çfarë duhet bërë për ty!

Dhe vjen një ditë kur duhet të shkosh
Atje ku shkojnë të gjithë …
Në botën tjetër
Por, atdheu mbetet këtu
Për të tjere mbas nesh
Dhe ti atehere do ta kuptosh rendesinë e tokës?!
Kur me nuk do te jesh
Pra toka eshte e perjetshme
E jo ti, une, ata , ato

Ju pëlqen!

Per te te kujtuar… duaje token tende! vendin tend! atdheun tend…

22.07.2022

Arberesha Agim Berisha

Piktura: Taurika Hoxha
Piktura: Taurika Hoxha

 

 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.