Mediat botërore raportojnë se ka dalë pozitiv testi zëvendësministri i Shëndetësisë në Iran për koronavirus.

Duke cituar mediat lokale iraniane, po raportohet se zv.ministri i Shëndetësisë, Iraj Harirchi, është infektuar me koronavirus.

Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, u ka kërkuar qytetarëve të mos bëjnë panik, derisa shteti po përballët me infektimet nga virusi.

Ju pëlqen!

Ai ka thënë se do ta mposhtin virusin që tashmë i ka lënë të vdekur të paktën, 16 iranianë, transmeton Gazeta Express.

Në Iran është raportuar për 95 raste të konfirmuara se janë prekur nga koronavirusi i quajtur Covid-19.

Organizata Botërore e Shëndetit thotë se rritja kaq e shpejtë iranianëve të prekur nga koronavirusi është shumë shqetësues.

Lexo po ashtu:  Haradinaj thirrje deputetëve për mocion mosbesimi: Ta shkarkojmë Albin Kurtin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!