Njëra prej gazetave më të mëdha zvicerane, “Tages Anzeiger” njofton nga burimet e saj se FIFA ka hapur procedurë hetimore kundër Serbisë pas ndeshjes kundër Zvicrës.

Hetimet janë hapur kundër Federatës Serbe të Futbollit, njofton “Tages Anzeiger”. Dhe hetimet po zhvillohen në lidhje me nenin 12 (sjellje e gabueshme e lojtarëve dhe zyrtarëve), nenin 13 (diskriminim) dhe 16 (rend dhe siguri e ndeshjes).

Gazeta shkruan se FIFA nuk ka ofruar të dhëna të tjera dhe se me gjasë bëhet fjalë për trajnerin e Serbisë Dragan Stojkoviq.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!