Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 542 viktima si pasojë e COVID-19, ku në total janë 17,669 të vdekur.

Gjithashtu 26491 persona janë shëruar ditën e sotme. Brenda 24 orëve janë konfirmuar 3886 raste të reja, duke e rritur në 139442 të infektuar në total.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!