Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 542 viktima si pasojë e COVID-19, ku në total janë 17,669 të vdekur.

Gjithashtu 26491 persona janë shëruar ditën e sotme. Brenda 24 orëve janë konfirmuar 3886 raste të reja, duke e rritur në 139442 të infektuar në total.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!