Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Albana Fico dha një lajm të mirë sot në “Real Story” në News24 se një tjetër i prekur nga koronavírusi është drejt shërimit pasi ka rezultuar negativ nga testet.

Ky është pacienti i dytë që rezulton negativ pas ritestimit për COVÍD-19.

“Këtu ka një lajm të mirë sepse një nga gjërat që më bën optimiste është fakti se ne kemi filluar të ritestojmë, dy prej tyre kanë rezultuar të negativizuar. Nesër do vijojmë. Po rritet numri i testimeve tek ata që janë të prekur”, tha Fico.

Lexo po ashtu:  Rusia dhe Turqia arrijnë armëpushim për Idlibin. Ankaraja shton trupat, por vetëm me mision monitorues
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!