Lajmi i fundit nga Gjermania është se statistikat tregojnë një numër më të vogël të të infektuarve në raport me shtetet e tjera evropiane në luftën kundër pandemisë.

Gjermania ka më shumë njerëz që janë shëruar nga koronavirus sesa raste aktive, thonë zyrtarët. Gjatë 24 orëve të fundit, Gjermania ka pasur 2 mijë e 537 teste të reja pozitive, duke e dërguar numrin gjithsej në 127 mijë e 854

Ky është numri i katërt më i madh në Evropë, por pak më shumë se 50% e atyre janë rikuperuar.

Ju pëlqen!

Gjermania gjithashtu ka një shkallë më të ulët të vdekshmërisë, e cila i atribuohet testimit të përhapur, kështu që midis testeve pozitive janë shumë pacientë me simptoma të buta

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!