Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrin e Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, sot, e martë 12.04.2020, sapo dhanë lajmin për 100 milionë euro mbështetje për qytetarët:
– Dyfishim i asistencës sociale për muajin prill;
– 100 euro shtesë për të gjithë pensionmarrësit për muajin prill – pension bazik, pension kontributpagues, pension për aftësi të kufizuar, pension të veteranit;
– 100 euro për 300 mijë punëtorët e sektorit privat;
– 100 euro për 80 mijë punëtorët e sektorit publik;
– 100 euro për 80 mijë studentët;
– 40 mijë pakove ushqimore për familjet në nevojë;
– Rreth 800 mijë qytetarë përfitues, pra çdo familje e Republikës së Kosovës./MekuliPress/
Lexo po ashtu:  Edward P. Joseph: Ku po gabon SHBA dhe BE me Kosovën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!