Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se është hapur linja e re me Suedinë.

Kjo linjë do fillojë nga 12 qershori i këtij viti.

“Linjë e re me Suedinë

Ju pëlqen!

Duke filluar nga 12 Qershor 2021, udhëtarëve tanë iu ofrohet edhe linja e re nga ANP ‘Adem Jashari’ dhe Aeroporti Växjö Småland me operatorin GP Aviation. Kjo linjë ka paraparë fluturimet e saj dy herë në javë , të enjten dhe të dielen dhe me kërkesa të mjaftueshme do të vazhdoj gjatë tërë vitit”.

Lexo po ashtu:  Boiken Abazi: Beteja jonë në Shqipëri sapo ka nisur
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!