Të nderuar bashkëatëdhetar!

Ju ftojmë të na bashkangjiteni në protestën paqësore kundër presionit që po i bëhet Kosovës për Asociacionin një etnik dhe politikave destruktive të shtetit serb ndaj vendit tonë.

Protesta mbahet me 18. mars 2023, nga ora 13:00-15:00, në vendin e quajtur “7 juni plassen”.

Ju mirëpresim.

Lëvizja Vetëvendosje – Qendra në Norvegji

Ju pëlqen!

Norsk:

Dette er en invitasjon til alle interessenter til å delta i en fredelige protest mot presset som legges på Kosova for etableringen av en urettmessig og ulovlig bosteds-gruppering basert på etnisitet.
Parallelt med dette presset, viser den serbiske stat en aggressiv og vedvarende destruktive politikk overfor Kosova. Den påviste aggresjonen stagnere muligheten for utvikling og stabilitet.

Protesten holdes: 18. mars 2023.
Tidspunkt: 13:00-15:00
Sted: 7 juni plassen

Håper flest mulig kan delta!

Lexo po ashtu:  Maduro: Grushti i shtetit dështoi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!