Një pëllumb në Turqi i pagëzuar si “Mbreti”, është vlerësuar me 100,000 lira (rreth 15,300 euro).

Pronari i tij refuzon të japë, pavarësisht ofertave tunduese. Atij madje, në këmbim të pëllumbit Mbret i kanë dhënë në dorë edhe çelësat e një makine luksoze, të cilën sërish e ka refuzuar.

Të apasionuarit pas pëllumbave i kushtojnë vëmendje të veçantë këtij lloji, i cili me pamjen e tij tërheq vëmendje të madhe në tregun e tyre.

Ju pëlqen!

Ngjyra dhe karakteristikat e tjera fizike ndikojnë direkt në çmim. Erkan Turkoglu e bleu Mbretin vitin e kaluar nga kreu i Shoqatës për Mbrojtjen dhe Mbarështimin e Zogjve në Adiyaman.

Ai thotë se shumë njerëz e duan këtë pëllumb të moshës 2.5 vjeç. Turkoglu tha se disa i kanë shuma të majme, por nuk është dorëzuar.

 

 

 

Lexo po ashtu:  Polonia dëbon diplomatët rusë - Po Shqipëria pse nuk e bënë këtë punë?
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!