Një ishull në Belize sapo ka dalë në treg me një çmim të përballueshëm prej 350 mijë dollarësh, që është më e lirë se çmimi mesatar i shtëpive në disa prej tregjeve të pasurive të paluajtshme më të mëdha të botës.

Ishulli gjendet 7 milje larg bregut të Belizës, dmth 20 minuta me varkë.

Robert Cooper, drejtues i “7th Heaven Properties” i tha CNBCse ishulli është i “pazhvilluar” që do të thotë se i mungon infrastruktra dhe nuk ka kanalizime apo elektricitet. Po ky ishull është i përshtatshëm për të ndërtuar disa shtëpi dhe një resort në të. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!