Një ishull në Belize sapo ka dalë në treg me një çmim të përballueshëm prej 350 mijë dollarësh, që është më e lirë se çmimi mesatar i shtëpive në disa prej tregjeve të pasurive të paluajtshme më të mëdha të botës.

Ishulli gjendet 7 milje larg bregut të Belizës, dmth 20 minuta me varkë.

Robert Cooper, drejtues i “7th Heaven Properties” i tha CNBCse ishulli është i “pazhvilluar” që do të thotë se i mungon infrastruktra dhe nuk ka kanalizime apo elektricitet. Po ky ishull është i përshtatshëm për të ndërtuar disa shtëpi dhe një resort në të. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Lexo po ashtu:  Rusia: Franca dhe Gjermania po bëjnë propagandë. Stërvitja e tanishme, më modeste se një vit më parë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!