Stevo Pendarovski, ish shefi i kabinatit të Dime Gjurev, sot kandidat për president të Maqedonisë Veriore, ka qenë përgjegjës zyrtar në kohën e ekspeditave policore kundërshqiptare në Bit Pazar, Gostivar, UT, Ladorishte etj, kujton MekuliPress.com

Kujtojmë se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka ftuar shqiptarët të votojnë kandidatin maqedonas, Stevo Pendarovski, kandidat konsensual mes partisë shqiptare dhe asaj maqedonase, LSDM-së.

“Ma mirë vonë se sa asnjëherë, pasi ja më në fund u arrit me debate me konsulta dhe me këtë ne po instalojmë vlera me kandidat të përbashkët me z. Stevo Pendarovski, si kryetar dhe përfaqësues i të gjithë neve”, tha ditë më parë kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, përcjell e pavarura, MekuliPress.com

Njëri nga kundërkandidatët e Pendarovskit është Blerim Reka, i vetmi kandidat shqiptar i cili deri më tani ka mbështetjen e dy partive shqiptare, Aleancës për Shqiptarët dhe Besës. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MOS VOTO XHANDAR PËR PRESIDENT!Ky është Stevo Pendarovski, ish shefi i kabinatit të xhelatit Dime Gjurev, sot kandidat për president të vendit.Prandaj, para se të votoni shihni këtë video dhe do kuptoni se ''ujku qimen e ndërron por zanatin s'e harron''!Gjuani me shqelmë ato kuti ku u kërkohet të votoni president xhelat dhe gjakpirës të shqiptarëve.Nëse DUI mbështet xhandar dhe xhelat për president, mos i besoni por largohuni nga ajo parti kusarësh dhe hajdutësh.Mos votoni për xhelat në krye të vendit pasi ata janë miq të njëri tjetrit (SDSM-DUI) sepse nesër do të jetë vonë! Mos u bëni mall për t'u tregtuar për interesat të DUI-t dhe SDSM-së!Derisa ujku (Stevo) na shitet si qengj nga propaganda e kurvicës DUI, dhe shqiptarët nuk e dërgojnë në të sëmës ujkun e vjetër Stevçe, shtrenjtë kemi për ta paguar edhe këtë radhë pazarin e ndyrë që është luajtur mbi kurrizin tonë.

Slået op af Medai Shaholli i Torsdag den 11. april 2019

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]