Arsyeja është e thjeshtë. Samsung e ka dizajnuar si model Ultra por çmimin do ta ketë si një variant Plus si dhe mund Galaxy S20 Ultra në çdo drejtim.

Samsung ka konfirmuar tashmë smartfonët e ardhshëm Galaxy të cilët pritet të tronditin industrinë në 2021. Por çuditërisht një smartfon i ri Samsung po del në skenë dhe ky është smartfoni Samsung që duhet të keni në konsideratë në 2020.

Galaxy Note 20 Ultra sapo është konfirmuar dhe ndryshe nga modeli 1,400 dollarësh Galaxy S20 Ultra, smartfoni i ri i Samsung do të jetë një blerje inteligjente.

Ju pëlqen!

Arsyeja është e thjeshtë. Samsung e ka dizajnuar si model Ultra por çmimin do ta ketë si një variant Plus si dhe mund Galaxy S20 Ultra në çdo drejtim.

Nga ekrani LPTO prej 6.9-inç tek memoria RAM dhe hapësira më e shpejtë, si dhe sigurie biometrike dhe kamera 108-megapiksel do të bëjnë diferencën falën harduerit të dedikuar të autofokusit.

Vitin e kaluar Galaxy Note 10+ u nxor në treg për 1099 dollarë. Por me lançimin e Galaxy S20 Samsung u kritika dhe shitjet e linjës kanë qenë të dobëta.

Për këtë arsye Samsung ka nevojë për një smartfon në nivelin Ultra por me çmimi 1,100 dollarë sidomos përballë Apple që po ul çmimet në mënyrë agresive. Nëse provohet një gjë e tillë, Galaxy Note 20 Ultra do të formësohet në smartfonin më të mirë të Samsung për 2020.

Lexo po ashtu:  “Mënyra më e mirë për të parashikuar të ardhmen, është ta krijosh atë”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!