Analisti politik, Leon Duhanaj thekson se marrëveshja me Serbinë për lejimin e Listës serbe është krimi më i madh që i është bërë Kosovës.

Sipas tij, u dezintegruan serbët lokal të cilët kishin filluar të integrohen.

Ai thekson se, me Listen serbe buxheti i Kosovës paguan shërbimet e Serbisë për të sabotuar Kosovën.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë:

Marrëveshja me Serbinë rreth lejimit të funksionimit legal të Listës Serbe, është ndër krimet me të mëdha që i është bërë Kosovës.

Së pari, u dezintegruan serbet lokal të cilët veç sa kishin filluar të integrohen. Në fakt këta u dënuan nga institucionet e Kosovës për shkak të lojalitetit të tyre.

Së dyti, me listen serbe, buxheti i Kosovës paguan shërbimet e Serbisë për ta sabotuar Kosovën.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!