Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mbërritur paraditen e djeshme në Budapest, ku do të përballet me Hungarinë të shtunën në mbrëmje, në sfidën e vlefshme për eliminatoret e Kupës së Botës Katar 2022.

Kuqezinjtë synojnë vetëm fitore që të pozicionohen në vendin e dytë dhe të ëndërrojnë për një kualifikim histori.

Trajneri Edi Reja u mundua të shuajë dilemat në lidhje me 11-shen që do të hedhë në fushë nga minuta e parë kundër Hungarisë. Supersport ka publikuan 11-shen e mundshme për sfidën e sotme.

Ju pëlqen!

Hungari-Shqipëri do të startojë në orën 20:45 në “Puscas Arena”

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.