Ky është aksion i koordinuar i kriminelëve – në tre fronte njëkohësisht.

Lufta hibride e Serbisë kundër shtetit të pavarur dhe pushtetit demokratik në Kosovë ka hyrë edhe brenda Kuvendit të Republikës. Pikërisht për shkak se, për herë të parë në Kosovën e pasluftës, nuk ka më asnjë ministër apo zv.ministër të Beogradit në Qeverinë e Kosovës (Kurti 2).

Lexo po ashtu:  “Zëdhënësi i Beogradit, Baton Stanishiqi, paska një kërkesë pro Serbisë”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!