Mjaft e rrezikshme na duhet të pranojmë, apo jo?

Claudio dhe Mariela nga Argjentina ishin përpjekur të kishin një fëmijë për një kohë shumë të gjatë.

Pavarësisht faktit që ata kishin vendosur të drejtoheshin tek mundësia e farëzimit artificial, këto përpjekje kishin qenë gjithashtu të pasuksesshme.

Ju pëlqen!

Prandaj çiftit i kishte mbetur vetëm një mundësi – të adoptonin një fëmijë.

Babai adoptues

Megjithatë, ky proces është mjaft i vështirë dhe kërkon kohë, siç ndoshta e dini.

Por Claudio dhe Mariela kishin pritur mundësinë për të adoptuar një fëmijë për jo më pak por për plot 10 vite.

Mund t’a besoni?

Një tjetër në vendin e tyre do të ishte dorëzuar nga gjithë ato vite pritje, por ata nuk e bënë.

Më në fund, erdhi dita e shumëpritur! Çifti adoptoi një djalë 12-vjeçar me emrin Julio.

Për fat të mirë, djali rezultoi të ishte një djalë shumë i këndshëm, që vlerësonte përkudjesjen e prindërve të rinj por vetëm një gjë e mbante të trishtuar dhe të parealizuar lumturinë e familjes së re: djalit i mungonin jashtëzakonisht katër motrat dhe vëllezërit e tij.

Lexo po ashtu:  Çaji faktor i jetëgjatësisë

Që kur ai ishte ndarë nga ata, ai ndihej në faj dhe i përmendte gjithë kohës.

Claudio dhe Mariela i lejuan Julio-s që vëllezërit dhe motrat e tij të vinin dhe ta shihnin atë, kështu që fëmijët filluan të vijnë rregullisht për ta vizituar.

Duke parë lidhjen prekëse të këtyre fëmijëve, çifti mori vendimin më të rëndësishëm në jetën e tyre pas atij për adoptimin e Julios dhe i adoptuan të gjithë vëllezërit dhe motrat e tij!

Tani Claudio dhe Mariela, të cilët kishin ëndërruar me vite të kishin një fëmijë, të paktën një, tashmë kanë një familje të madhe me pesë fëmijë.

Ju lumtë!

Le të jenë gjithmonë të lumtur së bashku dhe të na shërbejnë si një shembull i mirësisë dhe dashurisë!

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!