Deputetët Kuvendit të Kosovës sapo votuan për Vjosa Osmanin Presidente të republikës së Kosovës.
Sot, përfundimisht përfundon epoka e sunduesve zhvatës, hajna, mashtrues, arrogantë, të vrazhdtë, gënjeshtarë, frikacakë, të shitur e të blerë në tregun politik të kriminalizuar, shkruan e pavarura MekuliPress.

Urime Kosovë! Urime shqiptarë! Urime qytetarë të Kosovës pa dallim statusi social, gjinie, feje e përkatësie kombëtare!
Redaksia MekuliPress,
Oslo, Mainz, Berlin, Tiranë, Prishtinë, Shkup

Lexo po ashtu:  Zvicra do të bëjë një referendum që mund ta bëjë homofobinë kriminale
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!